
|
|
15 juli, 2009
Hotel Lolland er et lille hotel, hvor vi har skabt en enestående stemning, hvor et hotel er et hjem. Det er et sted hvor gæsterne og værterne i samspil med den gode ånd i huset, skaber den sjæl og charme som er svær at finde et andet sted.
Hotel Lolland har 14 dobbeltværelser og et enkeltværelse hver på vej med forskellige temaer, deriblandt familieværelser. Tillige er der hotellejligheder med en fantastisk udsigt over marker og skov. Der er gode handicapfaciliteter for kørestolsbrugere og gangbesværede.
Desuden tilbyder hotellet mad og drikke i den hyggelige spisestue og på terrassen kan man bl.a. nyde kaffen fra Madam Blå.
Hotellet ligger 3 minutters kørsel fra motorvej E47 og frakørsel 48. Kommer du på cykel ligger vi på vej 9 som går mellem Maribo og Tårs. Bus 14 og 800 stopper lige udenfor vores dør.
